Home Të Fundit Temperatura më të larta se dje! Moti për sot, ja cfafrë pritet...

Temperatura më të larta se dje! Moti për sot, ja cfafrë pritet të ndodh ‘Pasdite do të kemi…’

15

Ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme,

 

Temperatura më të larta se dje! Moti për sot, ja cfafrë pritet të ndodh 'Pasdite do të kemi...'
si rezultat i masave ajrore të nxehta dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta, deri mesatare kalimtare në në orët e mesditës dhe pasdites.

Mjegulli do të kemi në zonat luginore në orët e mëngjesit.

Gjithashtu, prezenca e grimcave të pluhurit afrikan në ajër.

Era pritet të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek,

ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina në orët e mesditës era fiton shpejtësi 6-10 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.