Home tvshow Tërmet në Nju Xhersi të AMERIKE-s, lëkundje edhe në Nju Jork shkakton...

Tërmet në Nju Xhersi të AMERIKE-s, lëkundje edhe në Nju Jork shkakton panik tek banoret…

222

Një tërmet i fortë është ndjerë vetëm pak minuta më parë në shtetin e Nju Xhersit në SHBA.

Tërmet në Nju Xhersi të AMERIKE-s, lëkundje edhe në Nju Jork shkakton panik tek banoret...

Siç raportohet, lëkundjet janë ndjerë deri në Nju Jork dhe zonat përreth, duke shkaktuar panik te banorët.

Tërmeti i parë është regjistruar në orën 14:23 në Nju Xhersi, me një magnitudë prej 5.4 të shkallës Rihter dhe në një thellësi prej 5 kilometrash.

 

Paraprakisht nuk raportohet për dëme, ndërsa tërmetet janë të pazakonta dhe kryesisht të një magnitude të vogël në pjesën lindore të SHBA.Tërmet në Nju Xhersi të AMERIKE-s, lëkundje edhe në Nju Jork shkakton panik tek banoret...