Home Të Fundit ‘Ti nuk je i aftë për të qenë lidër, nuk ke ardhur...

‘Ti nuk je i aftë për të qenë lidër, nuk ke ardhur me meritat e tua deri këtu…’ Franceska ja plas të gjitha në fytyrë Romeos

388

Françeska Murati ka kritikuar ashpër Romeo Veshaj pasditen e sotme në shtëpinë e Big Brother Vip, për rolin e tij si lider i shtëpisë.

 

'Ti nuk je i aftë për të qenë lidër, nuk ke ardhur me meritat e tua deri këtu...' Franceska ja plas të gjitha në fytyrë Romeos

Ajo i është drejtuar duke i thënë se nuk di të menaxhojë buxhetin dhe asgjë, pasi nuk ka ushqim në frigorifer dhe shtëpia është e pa pastruar.

 

Romeo nga ana tjetër e ka injoruar, por për këtë gjest, Françeska tha se tregon sa kalama dhe frikacak është.

 

Françeska: Nuk ka njeri që të sheh ty dhe të thotë që je i aftë për lider

 

Romeo: Shpresoj mos të dalësh sot

 

Françeska: Me këtë sjellje që bën ti, është e turpshme. Harxhon 100 mijë lekë për të blerë cigare dhe rrin gjithë ditën e ditës aty ndërsa shtëpia është zhul.Nuk kemi ushqime në frigorifer, jemi pa djathë

 

Romeo: Për ca e do djathin, ti do ikësh donte

Françeska: Unë do iki sonte? Mbase dhe iki. Fatkeqësisht unë nuk kam kush bën fushata të mëdha për mua,

ndryshe nga ti, unë vlerësohem për sjelljen time në këtë shtëpi.

Mbase ti nuk i vlerëson këto gjera. Nëse je lider duhet të më dëgjosh mua. Duhet të të vijë zor nga vetja që më injoron në këtë mënyrë. Por kjo tregon sesa kalama je ti dhe sa frikacak je ti.

Njerëzit e tu që të sjellin dorna të bëjnë lider. Nuk ka njeri që të vlerëson, se rri aty gjithë ditën si gomar. Nuk je për shembull, je për turp.