Home Të Fundit Tragjike në ndeshjen e shqiptarit, boksieri humb jetën në ring pas grushteve

Tragjike në ndeshjen e shqiptarit, boksieri humb jetën në ring pas grushteve

175

Boksieri shqiptar Amarildo Bakaj nuk e zhvilloi ndeshjen mbrëmjen e djeshme,

 

Tragjike në ndeshjen e shqiptarit, boksieri humb jetën në ring pas grushteve
pasi boksieri Sherifdin Laval, ka ndërruar jete, pas goditjeve të marra në duelin e parë.

 

Kjo solli edhe ndërprerjen e eventit të boksit që po transmetohej drejtpërdrejt në Radio Televizionin Shqiptar,

 

për shkak të ngjarjes së rëndë.

Boksieri po përballej me rivalin Malam Varela dhe u rrëzua në raundin e dytë. Atij iu dha ndihma e parë, por nuk arriti që të shpëtonte.