Home Të Fundit TRAGJIKE/ ‘Viktima dhe i plagosuri motër e vëlla….’, detaje nga ngjarja e...

TRAGJIKE/ ‘Viktima dhe i plagosuri motër e vëlla….’, detaje nga ngjarja e rëndë në Qëndrën për Punë Sociale

367

Një grua është vrarë në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj, ndërsa është plagosur edhe një person.

 

TRAGJIKE/ 'Viktima dhe i plagosuri motër e vëlla....', detaje nga ngjarja e rëndë në Qëndrën për Punë Sociale

Policia është njoftuar për të shtëna me armë zjarri në këtë qendër në orën 14:40 dhe i është përgjigjur rastit.

 

I dyshuari është arratisur fillimisht, por në më pak se një orë Policia ka arritur ta arrestojë.

 

“Për pasojë nga të shtënat e armës së zjarrit një person e gjinisë femër ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes,

 

kjo është konfirmuar nga mjekët kujdestarë, ndërsa është plagosur një person mashkull,

 

i cili është dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj.

 

I dyshuari pasi ka shtënë me armë zjarri është larguar në drejtim të panjohur”, ka thënë Policia për KOHËN

 

Ekipet e hetuesve dhe krimteknikët janë në vendin e ngjarjes.

 

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka thënë se ish-bashkëshorti është i dyshuar kryesor.

 

Ndërkaq, burime kanë thënë i plagosuri është vëllai i viktimës.