Home Të Fundit TURP! ‘Qepe gojen, mos me fol mua…’ DEGRADON ne ‘Shihemi ne gjyq’,...

TURP! ‘Qepe gojen, mos me fol mua…’ DEGRADON ne ‘Shihemi ne gjyq’, nëna tenton të godasë vajzën

16

Joana fajëson nënën e saj, Violetën në “Shihemi në Gjyq” se iku duke lënë pas 5 fëmijë. Në fillim të rubrikës së ndërmjetësimit

 

TURP! 'Qepe gojen, mos me fol mua...' DEGRADON ne 'Shihemi ne gjyq', nëna tenton të godasë vajzën
nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, Joana shpjegoi se Violeta u largua në Itali duke lënë Joanën 11-vjeçare të kujdesej për motrat e vëllezërit më të vegjël, gjë që ajo e bën ende.

Violeta kërkon që sot të jetojë në shtëpinë e djalit dhe vajza s’e lejon.

 

Ajo i thotë se nuk e njeh si nënë pasi nuk mendoi fillimisht për ta. Debati mes tyre përshkallëzon dhe Violeta tenton ta godasë.

Joana: Nuk e njoh për nënë këtë!

Eni Çobani: Pra, ti e njeh nënë këtë për letra, jo për zemër?

Joana: Për zemër nuk e njoh!

Eni Çobani: Po në letra e ke nënë?

Joana: Jo, nuk ekziston!

Violeta: Moj mos justifiko babanë tënd ti moj se unë kam bërë shumë sakrifica për ty moj! Mos u ndiko ndaj mamasë moj

 

se mamaja të qan hallin moj, babai jot është me tjetër grua moj! Unë babain tënd e kam hedhur në gjyq se unë erdha t’ju merrja, babai jot nuk më ka lënë.

Joana: Kur ke ikur nuk mendove! Pse nuk bëre si të gjithë gratë e tjera?

Violeta: Doja të shpëtoja kokën time!

Eni Çobani: Si, të shpëtosh kokën tënde dhe të lësh fëmijët këtu?

Violeta: Kam ikur të shpëtoj! Kjo do një kështu kjo moj!

Violeta matet të godasë Joanën.

Eni Çobani: Jo, jo, s’mund ta godasësh këtu! S’mund ta godasësh vajzën se është…

Violeta: Qepe gojën, mos fol më!/tvklan.al