Home Të Fundit U nis për në punë, e u kthye në arkiv*l, ky është...

U nis për në punë, e u kthye në arkiv*l, ky është 29 vjecari që humbi jetën në minierën e Martaneshit

136

Mesditën e sotme, nje aksident i rëndë ka ndodhur në minierën e Martaneshit,

 

U nis për në punë, e u kthye në arkiv*l, ky është 29 vjecari që humbi jetën në minierën e Martaneshit
ku dy minatorë të cilët punonin si vagonistë, u zunë poshtë nga shembja e një masivi.

Nga ky aksident, kanë humbur jetën Armond Peshku, 29-vjeç ndërsa Hajdar Bala 40-vjeç,

është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Subjekti minerar në të cilin ka ndodhur aksidenti, është ‘Ylberi sh.p.k”

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.