Home Të Fundit ‘Vajza punonte në Tiranë, jemi prekur shume…’ flasin fqinjët me lot në...

‘Vajza punonte në Tiranë, jemi prekur shume…’ flasin fqinjët me lot në sy: Kohët e fundit…. (Detaje nga ngjarja ne Lushnje)

178

Një ngjarje e rëndë tronditi këtë të dielë qytetin e Lushnjes,

 

'Vajza punonte në Tiranë, jemi prekur shume...' flasin fqinjët me lot në sy: Kohët e fundit…. (Detaje nga ngjarja ne Lushnje)

ku një 82-vjeçar plagosi me armë gjahu vajzën e tij 40-vjeçare e më pas i dha fund jetës së tij.

“Vajza punonte në Tiranë, kishte dy fëmijë, Djalë dhe vajzë.

Ishte e divorcuar. Vajzën e ka 17-vjeçe, djalin më të vogël, 14. I njohim njerëz të mirë.

 

Hymë e dalim si njerëz. Jemi prekur shumë. Nuk ngrihem dot se më dridhet trupi. Me ne rrinte më shumë.

Nuk kishte shfaqur shqetësime kohët e fundit. Nuk na kishte dhënë as përshtypjen më të vogël.

Jetonte me të shoqen. Djemtë (2) i ka të ndarë, por me njërin jeton në një hyrje. Vajza vinte.

 

Në Tiranë më duket se punon kameriere, por se dimë mirë”, thana fqinjët e familjes ku ndodhi ngjarja.