Home Të Fundit Vëllai i Eglës përplaset keq me gazetarin e njohur pas deklaratës së...

Vëllai i Eglës përplaset keq me gazetarin e njohur pas deklaratës së tij ‘Ajo është dhunuese sistematike, duket…’

588

Vëllai i aktores Egla Ceno, Beso, është përplasur me opinionistin Ronaldo Sharka,

 

Vëllai i Eglës përplaset keq me gazetarin e njohur pas deklaratës së tij 'Ajo është dhunuese sistematike, duket...'
lidhur me veprimin e aktores, e cila i hodhi verë në kokë Meriton Mjekiqit dhe më pas

 

u skualifikua dhe u izolua në një dhomë për disa ditë, bashkë më moderatorin dhe Ilnisa Agollin.

Teksa Beso ka treguar se ka festuar rikthimin e së motrës në shtëpi pas nominimit kokë më kokë me

dy banorët e tjerë, Ronaldo ndërhyri duke i thënë që s’mund të gëzohet për rihyrjen e Eglës,

 

duke e cilësuar këtë të fundit si “dhunuese sistematike”.

Nga ana tjetër, vëllai i aktores e ka cilësor veprimin e saj si instinkt vetëmbrojtjeje.

 

“Njerëzit kanë instinkt vetëmbrojtje. Të jesh femër nuk mund të ngresh duart dhe të thuash hajde këtu tani. Femrat kanë elegancën e tyre në zënka”, u shpreh vëllai i Eglës.

 

Më tej, përplasja mes tyre ka vijuar, ku Ronaldo është shprehur se “Femrat që mbrohen jashtë dalin të protestojnë dhe nuk i gjuan kujt me verë në kokë, o i nderuar”.

 

Ndër të tjera, Beso u pyet edhe sesi e ka pritur ai dhe pjesa tjetër e familjes skualifikimin dhe izolimin e Eglës,

për të cilën tha është shqetësuar shumë sepse nuk e dinte se çfarë kishte ndodhur me të, derisa ka kontaktuar me produksionin.

“Mesa mbaj mend ishte e diel, m’u shkatërrua komplet, u mundova të flas dhe me produksionin se edhe mami ishte në merak çfarë ka ndodhur edhe nuk merrnim

dot përgjigje, derisa thanë që është këtu dhe u qetësuam.

Por për momentin patëm një shqetësim. Dhe momenti që Egla qau në ditën e ditëlindjes më

 

ka prekur shumë ai moment, të paktën ne i shkëmbejmë disa mesazhe kur s’jemi bashkë, mirëpo ajo ishte e dënuar kështu që…”, tha Beso.