Home Të Fundit Zhytja në det i solli pasoja fatale! 33 vjecari shqiptar u përplas...

Zhytja në det i solli pasoja fatale! 33 vjecari shqiptar u përplas me gurët, tani ndodhet në Iuftë me vd*kjen!

14

Mediat italiane kanë bërë të ditur se një 33-vjeçar shqiptar po lufton me vdekjen në spitalin San Camillo në Romë.

 

Zhytja në det i solli pasoja fatale! 33 vjecari shqiptar u përplas me gurët, tani ndodhet në Iuftë me vd*kjen!

Ai ndodhet në koma pas një zhytjeje në Ostia.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën në mbrëmje. Ai u zhyt në një zonë ku uji është i cekët dhe ka gurë.

Nuk përjashtohet fakti që i riu shqiptar të ketë pirë shumë dhe ka humbur ekuilibrin dhe është rrëzuar.

Vajzat që ishin në skelë, përfshirë të dashurën e tij, fillimisht menduan se ishte një shaka, më pas dhanë alarmin dhe mbërriti ndihma e parë.

Kur mbërritën mjekët, e gjetën në agoni dhe pa ndjenja, pothuajse të mbytur. Shqiptari ka thyerje të brinjëve dhe vertebrave, por edhe pneumoni nga thithja e ujit të detit.