Home tvshow A do të ketë reshje shiu? Parashikimi i motit për ditën e...

A do të ketë reshje shiu? Parashikimi i motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

75

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjelliem dhe vranësira mesatare me reshje me intesitet mesatar.

A do të ketë reshje shiu? Parashikimi i motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 4 -5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 10/16°C

– Zonat e ulëta 12/23°C

– Zonat bregdetare 16/24°C