Home Të Fundit E premtja me shi apo me diell? Ja cfarë pritet të ndodh...

E premtja me shi apo me diell? Ja cfarë pritet të ndodh me kushtet atmosferike, pas një të Enjte me ministuhi breshëri

108

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjelliem dhe vranësira mesatare me reshje me intesitet mesatar.

 

 

E premtja me shi apo me diell? Ja cfarë pritet të ndodh me kushtet atmosferike, pas një të Enjte me ministuhi breshëri
Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

 

Valëzimi do të jetë i forces 4 -5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

 

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 10/16°C

– Zonat e ulëta 12/23°C

– Zonat bregdetare 16/24°C