Home Të Fundit A do të ketë reshje shiu pasditen e sotme? Moti për SOT,...

A do të ketë reshje shiu pasditen e sotme? Moti për SOT, ja cfarë pritet të ndodh me kushtet atmosferike

90

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e motit të qëndrueshëm duke bërë që kthjellimet

 

A do të ketë reshje shiu pasditen e sotme? Moti për SOT, ja cfarë pritet të ndodh me kushtet atmosferike
dhe temperaturat relativisht të larta, të jenë dominante gjatë orëve të paradite,

 

por pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira të herëpashershme përgjatë gjithë territorin,

ku më të theksuara vranësirat do të paraqiten në zonat malore verilindore dhe juglindore.

Po ashtu, do të rritet ndjeshëm lagështira në ajër.

 

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në të dy vlerat ekstremale ditore, duke u luhatur nga 5°C vlera minimale deri në 26°C vlera maksimale në rang territori.

 

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.