Home Të Fundit ‘Tërbohet’ moti! Stuhi breshëri në këtë qytet të Shqipërisë, era e fortë...

‘Tërbohet’ moti! Stuhi breshëri në këtë qytet të Shqipërisë, era e fortë rrëzon pemët dhe tabelat rrugore (Video)

157

Qyteti i Lushnjes është përfshirë pasditen e sotme nga një stuhi e fortë shiu dhe erë.

 

'Tërbohet' moti! Stuhi breshëri në këtë qytet të Shqipërisë, era e fortë rrëzon pemët dhe tabelat rrugore (Video)

Sipas dëshmive, era ka qenë aq e fortë sa ka arritur të shkulë nga toka edhe tabelat e sinjalizimit rrugor.

 

Ndërsa nga pamjet e publikuara dallohen edhe dëme të tjera të shkaktuara nga rrëzimi i disa pemëve.

Moti i keq pritet të përfshijë në orët e ardhshme edhe qytete të tjera,

 

ndërsa qielli i kthjellët parashikohet të rikthehet në fundjavë.