Home Të Fundit Me shenja në fytyrë nga dh*na e të birit, prek e moshuara...

Me shenja në fytyrë nga dh*na e të birit, prek e moshuara ‘Më ka vr*rë te balli, nuk blen dot ilaçet prandaj është bërë keq’

127

Nje 36-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë pasi në rrjetet sociale u publikuan pamjet teksa dhunonte nënën e tij.

 

Me shenja në fytyrë nga dh*na e të birit, prek e moshuara 'Më ka vr*rë te balli, nuk blen dot ilaçet prandaj është bërë keq'
Policia e Tiranës sqaron se G.K., ishte në masën e arrestit në shtëpi për të njëjtën akuzë

por tashmë është arrestuar duke rënduar veprën penale.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Alliasit në Tiranë.

Rasti u denoncua nga banorët e lagjes dhe dyshohet se 36-vjeçari ka problem të shëndetit mendor.

Në një intervistë per gazetaren Lusi Përgjegji, nëna e 36-vjeçarit ka deklaruar se nuk ka denoncuar asnjëherë djalin e saj për dhunën që ai ushtronte ndaj saj.

Ajo ka bërë thirrje që djali I saj të kurohet pasi ka problem të shëndetit mendor.

 

Nëna e dhunuar thekson se djali i saj gjatë kohës së arrestit në shtëpi nuk ka pirë ilaçe pasi gjendja e tyre ekonomike është e rënduar.

“Më parë nuk më ka dhunuar. Ka qenë në arrest shtëpie. Nuk e kam denoncuar. Më ka vrarë te balli.

Jetoj vetëm me djalin. Bashkëshorti ka ndërruar jetë para 13 vitesh. Duhet çuar të shtrohet në spital se ka problem të shëndetit mendor.

Ishte në arrest shtëpie dhe nuk i pinte ilaçet. Tani është agravuar gjendja shëndetësore e tij. Të shkojë të marrë mjekimin e spitalit. Ka qenë pa ilaçe fare.

S’kishim mundësi të blinim ilaçet, bënin 40 mijë lekë. Unë doja të rrinte te doktoresha të marrë mjekimin e duhur. Unë s’marr as 90 mijë lek pension. Kam ilaçe tensioni”, deklaroi nëna e 36-vjeçarit.